Oblíbené (0)
MĚNA
Volejte, rády Vám poradíme
734 622 002 
saty@blankastraka.cz
0 ks

Rozhovor s Blankou Strakou v časopisu Playboy

Blanka Straka v srpnovém čísle legendárního časopisu Playboy

„KAŽDÁ ŽENA MŮŽE BÝT KRÁSNÁ“ aneb ŠATY, KTERÉ SLUŠÍ.

Usměvavá blondýnka s krátkým sestřihem - Blanka Straka. Žena, která dříve pracovala jako vedoucí v pneuservisu a byla obklopena auty, převážně muži a špinavými montérkami. Šaty u toho rozhodně nenosila. Nyní, o několik let později, je úspěšnou podnikatelkou, která obléká dámy okolo sebe do šatů a dodává tak ženám okolo nás jiskru a „šmrnc“.

 

Život se Blance Strakové změnil kvůli rodině. „Syn se chystal do první třídy a potřeboval, aby maminka byla flexibilní a mohla pomoci, když je potřeba. Zná to každá máma. Odvézt do školy a ze školy, na kroužky, udělat úkoly a připravovat se na další dny prvňáčka. Prostě nic pro ženskou, která je v práci od rána do večera.“ Právě tehdy se rozhodla zkusit podnikat. Otevřela si za velké podpory svého manžela internetový obchod se šaty. „Puntíky miluju. Jsou přece na takových těch starých fotkách našich maminek ‒ sukně pod kolena, červený podklad, bílý puntík. A hlavně ty úžasné ženské tvary, kterým retro šaty dají vyniknout.“, vysvětluje, jak její podnikání začalo.

 

PLAYBOY: Je již všeobecně známo, že Blanka Straka jsou šaty, řekněte nám ale, Blanko, jaký nabízíte sortiment a jaké dámy nejraději oblékáte?

BLANKA STRAKA: Za dobu existence značky Blanka Straka se sortiment dost pozměnil a rozšířil. Již dávno tomu není tak, že bychom prodávali pouze retro šaty s puntíky a proužky, nyní již nabízíme rozmanitý sortiment a jsme schopni uspokojit poptávku mnoha žen. Dámy u nás naleznou šaty na různé události, ať je to svatba, pracovní schůzka, večírek či letní procházka a mnoho dalších. Na našich webových stránkách je nabídka členěna do sekcí dle příležitosti, pro které jsou šaty určené. Jak jsem již zmiňovala, sortiment jsme dosti rozšířili, a tak u nás dámy naleznou kromě šatů i bohaté spodničky pod ně, sukně, boty, šperky a v neposlední řadě i například retro kola a příslušenství k nim, jednoduše si u nás každá dáma vybere a bude se cítit krásná. Na Vaši další otázku, a to jaké ženy nejraději oblékám, neexistuje jednoznačná odpověď. Ráda oblékám ženy, které se mají rády a nebojí se experimentovat. Jsem šťastná, když jsou mé dámy se sebou spokojené a o tom to celé je. Každá žena může být krásná a my pro to děláme naší péčí maximum. Ráda ukazuji ženám, že jim to v šatech opravdu sluší a je pro mne odměnou výraz v jejich tvářích po oblečení modelu, který by si standardně nikdy neobjednaly či nekoupily. Je to výraz úžasu a radosti z toho, že jim to opravdu sluší. Důležité pro mne je, aby šaty dámě dobře seděly, jak střihem, tak barvou a s mými děvčaty hledáme možné varianty až do té doby, kdy je výsledek dokonalý. V tomto jsou totiž naše šaty jedinečné – skryjí případné nedostatky (širší boky, bříško, zadeček) a zdůrazní přednosti dámy (plnější dekolt například).

 

PLAYBOY: Dle Vašich slov je výběr šatů opravdu rozmanitý, s výběrem tedy dámy problém určitě nemají, jak to tedy probíhá dál, po výběru šatů?

BLANKA STRAKA: Pro naše zákaznice to výběrem šatů svým způsobem končí a pro nás to právě v tento moment začíná. Nejsme ale klasický internetový obchod ve smyslu co nejdříve zabalit a odeslat, ale snažíme se najít pro naše zákaznice to nejlepší řešení. Každé zákaznici nejprve zavoláme a konzultujeme s ní výběr střihu, barvy a velikosti, stejně tak volbu doplňků. Často se stává, že jsme tímto způsobem celou objednávku se zákaznicí změnily – dámy totiž mají tendenci si např. velikost o jedno až dvě čísla přidávat, protože „Co kdybych přibrala?“ (smích). Teprve pak je výsledek dokonalý. Naše zákaznice tedy mohou po odeslání objednávky očekávat telefonickou konzultaci, poté již postupujeme standardně, a to zabalením a následnou expedicí objednaného zboží a očekáváním zpětné vazby, např. fotografií spokojené zákaznice v našich šatech.

 

PLAYBOY: Máte zkušenosti s názorem pánů a zpětnou vazbou od nich, přece jen šaty žena obléká hlavně kvůli nám, mužům, nemám pravdu?

BLANKA STRAKA: Za muže mluvit nemohu, nicméně dle reakcí od nich vím, že milují ženy v šatech. Přece jen je rozdíl mezi dámou v kalhotách, triku a outdoorové bundě a dámou, která má na sobě perfektně padnoucí šaty. A mým snem je opět co nejčastěji vídat dámy v šatech na ulicích, hned by byl svět kolem nás krásnější. Šaty se dají nosit vlastně přes celý rok, stačí jen přizpůsobit model ročnímu období a dané události. Žena v šatech rozkvete a vidí to i muži. Často navštěvují náš showroom páry společně a muži se vždy rádi do výběru zapojí a následně i do placení (smích).

 

 

PLAYBOY: Když už jsme u mužů, mohou k Vám zavítat i oni, jaké mají možnosti a na co se mají připravit?

BLANKA STRAKA: Vždy nás těší, když nás kontaktují muži ohledně pomoci s výběrem dárku pro své partnerky, či rovnou navštíví náš showroom společně se svou drahou polovičkou. Možností mají spoustu, pokud nemají tu možnost k nám dorazit osobně, provedeme konzultaci po telefonu či emailu a vybereme s ním ten nejlepší dárek pro dámu jeho srdce, či zařídíme luxusní dárkový poukaz a pak se již o jeho dámu postaráme s děvčaty samy. V případě, že mají možnost přijet k nám osobně, uděláme pro skvělý výsledek maximum, zajistíme občerstvení, oblékneme drahou polovičku a o ceně před ní samozřejmě pomlčíme. (smích)

 

PLAYBOY: Na závěr tohoto rozhovoru by mne zajímaly Vaše plány do budoucna a na co se případně mohou Vaše zákaznice tešit?

BLANKA STRAKA: Plánů je spousta, jen den by měl mít aspoň jednou tolik hodin. Mým snem je mít na trhu největší výběr šatů u nás. Takže zcela jistě další rozšíření sortimentu. Nově jsme zrealizovali druhý showroom, neboť jeden už osobním návštěvám našich zákaznic nestačí, takže budeme mít více času a prostoru se jim privátně věnovat. Na podzim chystáme akci pro dámy – setkání s Blankou Strakou, kde se mohou ženy a dívky těšit na přehlídku šatů, kurz líčení, hudební část, šatovou poradnu a market za výhodné ceny. Moc se na všechny dámy těšíme. A také fotosoutěž Perfect Woman, která je již tradicí našeho obchodu na jaře a na podzim. A spoustu dalšího. Takže milé dámy, noste šaty a vy pánové, jim je kupujte!