Oblíbené (0)
MĚNA
Volejte, rády Vám poradíme
734 622 002 
saty@blankastraka.cz
0 ks

Blanka Straka v říjnovém vydání časopisu Enter

Její příběh připomíná Popelčin. I ona se nejdřív musela umazat, než se z ní stala princezna v krásných šatech. Blanka Straka dva roky šéfovala ústeckému pneuservisu, aby před třemi lety vyměnila špinavé montérky za puntíkovanou retro kolekci. Nyní je tato usměvavá blondýnka v brýlích a s krátkým sestřihem provozovatelkou úspěšného eshopu i módního salonu. Do Ústí nad Labem za ní jezdí zákaznice z celých Čech a výjimkou nejsou ani zahraniční návštěvy.

Říjnové Šatovaní s Blankou Strakou je vaší první akcí?

Ano. Kromě několika módních přehlídek, kterých jsme se zúčastnili, je to naše první větší akce. Jde o setkání našich zákaznic a fanynek s přehlídkou našich nových kolekcí, kurzem osobního líčení, hudbou a samozřejmě možností vyzkoušet a pořídit si naše šaty za výhodné ceny.

 

Máte v plánu pokračování? Co třeba jednou vyprodat Strahov či O2 Arénu?

To jsou trochu smělé plány, ale třeba jednou? Je nutno si dávat velké cíle a my je máme.

 

O čem sní Blanka Straka? O nových prostorách, fresh kabinkách a show roomech, kde ji navštěvuje celá ČR?
Určitě. S přibývající základnou našich zákaznic, rozšířením sortimentu, ať už o nové modely či doplňky (jako jsou boty, kabelky, prádlo, šperky), roste také potřeba větších a vhodnějších prostor. Nabízí se také možnost otevřít další showroomy např. v Praze či na Moravě, aby měly dámy z těchto oblastí naše šaty trochu blíž.

 

Vaše kolekce čítá na 3000 kusů šatů dodaných 20 výrobci s týdenní aktualizací obchodu. Není to tempo až příliš náročné?
Samozřejmě, že je to náročné a tak již před časem nezbylo než svoji nepostradatelnost upozadit a předat část práce novým kolegyním. A vidíte? Nic se nestalo, spíše naopak - vše běží jak má a firma jde stále dopředu.


Pojďme představit váš tým: Kdo nás provede po showroomech a s kým se pro změnu spíše nepotkáme?
Mé nejbližší kolegyně Romanka a Domča se věnují dámám na showroomu, ale také si s nimi můžete telefonovat, psát přes mail či chat. Tam všude svojí radou či pomocí dělají vše pro to, aby se naše zákaznice cítily jako „Pretty woman“. Jinak tým Blanka Straka tvoří mnohem více lidí - v první řadě je to můj manžel (já Blanka, on Straka), bez kterého bychom nebyli tam, kde jsme. Dále specialisté na marketing, reklamu, ať už se jedná o kampaně, rozhovory, inzerci atd. Každý má svou vlastní a nepostradatelnou pozici a všem patří velký dík.

 

Kdy se zrodil nápad osamostatnit se a vyrazit cestou puntíkaté retro módy? A kým vlastně byla Blanka Straková, než se stala Blankou Straka?

Jak už bylo řečeno na začátku, má předchozí pracovní zkušenost byla skutečně hlavně s muži v montérkách v pneuservisu. Nicméně jsem byla také maminkou malého předškoláka a s první třídou přišlo velké rozhodnutí - opustit pneumatiky a učit se s ním číst, psát a počítat. A také potřeba najít něco, co nebude tolik časově náročné jako předchozí zaměstnání. Což se až tak úplně nepodařilo (smích). No a protože jsem měla z dřívějška již nějaké zkušenosti s prodejem oblečení přes internet, vrátila jsem se k tomu a našla něco, co na našem trhu chybělo - hravou, veselou a slušivou retro módu nejen pro modelky, ale především pro běžné ženy.

 

Ušila jste někdy nějaké šaty, popřípadě něco jiného?

Jako malá něco pro panenky určitě, ale jinak nejsem žádná švadlena, šaty vybírám u našich dodavatelů a to mne opravdu moc baví.

 

Čím ještě svoje publikum překvapíte?

Plány máme. Mít největší nabídku šatů v ČR například. Rozšířit nabídku o další doplňky i služby, ale to bych trochu předbíhala. Myslíme i na muže, aby se mohli se svými partnerkami sladit. Do nabídky jsme již zařadili například kravaty a přibydou i další doplňky pro muže. I chlapi jsou u vás vítanými zákazníky.

 

Proč? To vám ty ženský nestačí?☺

Pánové své dámy přivezou k nám, my jim uvaříme kávu, mohou si užít relaxační masáž v křesle a nechat tak svou partnerku v klidu vybrat. Nebo jsou i skvělými rádci a kritiky a v neposlední řadě i sponzory (smích). Nebo prostě pořídí své milé dárkový poukaz a dáma si přijede vybrat svůj vysněný kousek sama.

 

Boty, kabelky, šperky... sukýnku, svetřík, top či kabelku... retro a vintage šaty se spodničkou... Zapomněl jsem snad na něco z vaší bohaté nabídky?

Stylovým doplňkem našeho sortimentu jsou dámská retro či městská kola s proutěnými koši, na kterých můžete jet v šatech bez problémů do práce, na menší nákup či třeba na piknik. Ty nás moc baví.


Cituji vás: „Neprodat za každou cenu.“ Co pro vás toto motto znamená?

Snahou mou a mých děvčat je, aby byly spokojené především naše klientky. Tzn. aby zákaznici vybrané šaty dokonale padly a slušely a hlavně, aby jí nevisely ve skříni, ale zdobily a rozzářily naše šedé ulice. Pak teprve budeme spokojené i my.

 

Jak vypadá jeden takový den na adrese Klíšská 14 vaší optikou?

Ranní kávu či čaj si s děvčaty dáme, ale už během ní vyřizujeme dotazy a objednávky tak, aby od nás šaty odešly ještě týž den a dámy je tak měly co nejdříve doma. Od devíti už jedou oba showroomy – obsluhujeme zákaznice, které jsou k nám objednané a hledáme pro ně ty nejkrásnější modely tak, aby byly spokojené, vracely se a doporučily nás dále svým kamarádkám, kolegyním, známým. Do toho samozřejmě zvoní telefony, vyřizují se maily či dotazy na chatu, kurýr přiveze zboží, naskladňuje se na e-shop, připravují se inspirace atd. No, nenudíme se.

 

S oblibou používáte oslovení „Mé milé“, čím vás zaujalo?
Obchod Blanka Straka není jen běžným eshopem, ale značkou s privátním a velmi osobním přístupem. Proto zejména na Facebooku oslovuji dámy mé milé a pro mne milé opravdu jsou. Jsou to mé rádkyně, má inspirace, mé kritičky.

 

„Vaše milé“ pocházejí zejména z Ústí a Děčína; Teplic a Prahy. Jak jsou na tom sousedé - Slovensko, Německo, Polsko?

Značnou část našich zákaznic tvoří dámy ze Slovenska a my si toho opravdu vážíme. A najdou si nás i zákaznice v Německu, Rakousku, Holandsku, ale převážně se jedná o Češky žijící v dané zemi.

 

Rozloučíte se s našimi milými čtenáři?
Je to prosté: Dámy, noste šaty!