Oblíbené (0)
MĚNA
Volejte, rády Vám poradíme
734 622 002 
saty@blankastraka.cz
0 ks

Jak vybrat šaty pro plnoštíhlé dámy? I.

Showroom a spokojená zákaznice

Jak si vybrat šaty pro plnoštíhlé (plus size nebo XXL), aby dokonale ladily s vaší postavou? 

Část I.


Vytvoření dokonalého šatníku je celé o výběru šatů, které vám skvěle sednou. Bez ohledu na tvar vaší postavy nebo tón pleti budete vždy skvěle vypadat především v oblečení vyrobeném z trvanlivých materiálů, jež je ušito přesně pro vaše míry, ať už jde od džíny, oblek nebo právě o šaty.

 Některé ženy se přesto cítí nejlépe v oblečení, které si sami vyberou, a to platí zejména u šatů.  Vypadat báječně znamená oblékat se pod typu postavy a upozornit na partie, ve kterých se konkrétní žena cítí jistě a sebevědomě.

Náš průvodce pomůže každé plnoštíhlé ženě najít nejlepší šaty pro její typ postavy a styl.

 

Šaty ve tvaru áčka

Silueta těchto šatů vytvoří dojem přesýpacích hodin. Má přiléhavý horní díl a trup, který se pak v pase line do trojúhelníkového tvaru. Tento druh šatů je vhodný pro všechny ženy bez ohledu na tvar postavy. Plnoštíhlým dámám doporučujeme šaty vyrobené z odolnějších látek, jako je bavlna, džínovina a polyester, spíše než jemné a přiléhavé varianty z hedvábí či saténu.

 

 

Empírové šaty

Tyto šaty se nabírají či shlukují těsně pod poprsím místo v přirozené linii pasu a zdůrazňují spíš horní část těla. Takový styl oblékání je vhodný pro ženy s oválným, obdélníkovým nebo trojúhelníkovým typem postavy, protože svou pozornost přitahují více na horní část těla. Empírové šaty pořídíte v různých délkách, od krátkých tunik a mini šatů až po svěží (třeba i květinové) varianty, které se už otírají o podlahu a často se s nimi setkáte na svatbách.

 

 

Peplum šaty s volánem

V posledních letech stále oblíbenější varianta šatů vhodná pro vytvoření dojmu přesýpacích hodin. Ačkoliv je základní design peplumových šatů podobný šatům pouzdrovým, přidaná volánka obepnutá kolem přirozeného pasu z nich dělá unikátní produkt. Díky tomu vypadá váš pas užší v porovnání s rameny a boky. Znamená to, že šaty s volánky jsou vhodné pro obdélníkové nebo oválné typy postav. Dokonale vyváří rozdíl mezi pasem a zbytkem těla.

 

 

Pokračování článku v druhé části.