Oblíbené (0)
MĚNA
Volejte, rády Vám poradíme
734 622 002 
saty@blankastraka.cz
0 ks

Jaké oblečení na pohřeb pro smuteční hosty?

V životě bohužel nastanou situace, kdy je potřeba zvolit vhodné šaty, sukni či kostým na pohřeb pro smuteční hosty. Zatímco v případě mužů je věc velmi jednoduchá: muž nosí na pohřeb černý oblek a černou kravatu s bílou košilí, u žen je to o něco složitější.

Někteří tvrdí, že smuteční oblečení, tedy celé černé, by mělo být vyhrazeno pouze pro nejbližší rodinu zesnulého. Právě oni jsou v největším smutku a s jejich smutkem se nesluší soupeřit.

 

Showroom a spokojená zákaznice

Pokud se tedy chystáte na pohřeb člověka, kterého málo znáte, je přijatelné vzít si i outfit v odstínu šedé, tmavě modré nebo grafitové. Halenka, sukně, šaty nebo kalhoty by měly být v tmavých odstínech.

 

Nicméně černá barva je stále nejvhodnější.  I mezi odborníky na etiketu však na toto téma panují různé názory.

Pokud je pohřeb v kostele, jde o obřad, při kterém se nehodí vyčnívat z davu. Oblečte si tedy šaty jednoduchého střihu, bez nášivek a zdobení. Také nenoste křiklavé šperky a silný make-up. Oblečení by nemělo příliš zvýrazňovat postavu. Na pohřbu je nejlepší splynout s davem.

 

Na pohřbu svým oblečením projevujete úctu zesnulému a jeho rodině. Délka sukně a šatů by proto měla být vždy ke kolenům nebo lépe pod kolena. Vyhněte se minisukním. Je také velmi důležité, aby šaty nebo halenka zakrývaly ramena. Pokud zvolíte top bez rukávů, zakryjte ho sakem nebo bundou.

 

Šaty pro smuteční hosty by měly mít zakrytý výstřih – volte tedy lodičkový, se stojáčkem nebo klasický límeček.

Jako žena si samozřejmě můžete pro tuto příležitost vybrat dámské kalhoty či kalhotový kostým. Rozhodněte se ale pro klasický elegantní střih kalhot s rovnými nohavicemi. Nejlépe v černé barvě.

 

Pouzdrovou sukni můžete také kombinovat s tmavou halenkou zakrývající ramena. Délka rukávu by neměla být kratší než 5 cm nad loktem. Nejlepší je zvolit černou nebo grafitovou, elegantní košili.

 

Showroom a spokojená zákaznice