Oblíbené (0)
MĚNA
Volejte, rády Vám poradíme
734 622 002 
saty@blankastraka.cz
0 ks

Jaké šaty si vzít na svatbu? Aneb vyznejte se v dress code.

 

Dostala jste někdy svatební oznámení a cítila se bezradná ohledně toho co si vzít na svatbu? Například rozdíl mezi Black-Tie a formálním oblečením může být pro někoho velmi těžké rozlišit. Formální oděv je pravděpodobně nejběžnějším dress code, ovšem na pozvánce se může objevit spousta jiných výrazů pro oblékání.

White-Tie

Jedná se s o nejformálnější svatební oděv, jaký je možný. Ženy by na sobě měly mít formální večerní šaty až na zem. A to bez výjimek. Šaty ideálně v černé, případně jiné barvě - přirozeně ne příliš výrazné. Zcela vyřadit musíte koktejlové a Tea šaty.

Black-Tie

Toto je pravděpodobně druhý nejformálnější svatební styl oblékání a znamená, že svatba bude večerní událostí. Ženy by měly nosit šaty až na zem, aby neodhalily kotníky. Nicméně, pokud budete vědět, že svatba je o něco méně formální, tak jsou přijatelné i vkusné koktejlové šaty, případně elegantní kalhotové kostýmy.

Formal or Black-Tie volitelné

Vyznění tohoto dress code nám naznačuje, že jde o něco méně formální styl, než je tomu u Black-Tie. Možnosti jsou v podstatě stejné, ovšem v tomto případě je mnohem přijatelnější nosit šaty, které ukazují kotníky.

Cocktail – Koktejlové oblečení

Vyjadřuje rovnováhu mezi elegancí a pohodlím a místo šatů až na podlahu, je žádoucí se rozhodnout pro šaty pod kolena, či midi. Možná je také kombinace halenky a sukně.

Poloformální či slavnostní

Součástí oblékání v tomto dress code je zohlednění času svatby. Na večerní svatbu noste tmavší a formálnější barvy. V případě svatby denní se rozhodněte pro světlejší barvy. Zkuste šaty pod kolena, elegantní sukni a top nebo kalhotový kostým. Šaty na podlahu by však v tomto případě byly vyloženě nevhodné.

Slavnostní

Tento dress code je relativně nový a mnoho hostů si sním zatím ještě nevím rady. V zásadě máte volnost si se svým vzhledem vyhrát a bavit se.  Rozhodnout byste se měla pro koktejlový oděv s odvážnějšími barvami i hravějšími doplňky. Tedy společenské nebo koktejlové šaty v nějaké pestré a zábavné barvě.

Neformální

Neformální dress code naznačuje, že se svatba bude konat nejspíš venku, třeba někde u vody a na sebe si můžete vzít něco pohodlného a klidného. Samozřejmě džíny, šortky a podobné kousky nevyhovují, pokud vysloveně nejsou označeny jako přijatelné. Vhodné jsou například letní šaty (jen se ujistěte, že materiál není příliš formální), ale i kalhoty s košilí a límečkem. Vyhněte se ovšem jakýmkoliv tričkům.

Tématický

Některé páry pořádající svatbu požadují, aby všichni hosté měli jednu barvu, či téma vyjádřené svým oblečením. V závislosti na tématu můžete hledat inspiraci z filmů či od celebrit.

Come As You Are (tak jak se oblékáte obvykle)

Někdy můžete být jako host požádána i o tento dress code. Nemáte si dělat s oblečením starosti a vzít na sebe to co Vám vyhovuje a je Vám pohodlné. Znovu se pravděpodobně bude jednat o svatbu venkovní.