Oblíbené (0)
MĚNA
Volejte, rády Vám poradíme
734 622 002 
saty@blankastraka.cz
0 ks

Perlový set Srdce

837-PT
Litujeme, tento produkt již není dostupný.

Nádherný set náušnic a přívěsku s perlami v romantickém lůžku srdce. To je perlový set SRDCE s nádhernými sladkovodními perlami za zvýhodněnou cenu. Set je vyroben z nádherných sladkovodních perel, kubických zirkónů a stříbra ryzosti 925/1000. 

PARAMETRY
NÁUŠNICE                         
Velikost perly: cca 7-8 mm                 
Velikost náušnice: cca 18x17 mm               
Délka náušnice: cca 3,2 cm (s afroháčky)                             
Váha: cca 5 g (pár)                                      
PŘÍVĚSEK                         
Velikost perly: cca 7-8 mm               
Velikost přívěsku: cca 18x7 mm       


Perla, symbol elegance 
Sladkovodní perly jsou jednoznačným symbolem elegance. říká se, že svůj perlový šperk by měla vlastnit každá žena. Nejkrásnější nehoda přírody vzniká tak, že se do ústřice dostane cizí předmět - např. zrnko písku. Na to ústřice reaguje tím, že začne vylučovat perleť, která začne zrnko pomalu obalovat. V jedné ústřici může růst současně pouze jedna perla, proto jsou přírodní perly velmi vzácné a lze je koupit především na aukcích. Sladkovodní perly (Freshwater Pearls) Většina v současnosti prodávaných perel pochází z chovů. Tyto perly vznikají stejně jako perly přírodní s tím rozdílem, že cizí tělísko je do ústřic vpraveno úmyslně. Sladkovodní perly jsou produkovány perlorodkou říční. V jedné perlorodce může růst až 20 perel najednou. Doba tvoření a zrání perly je obvykle 3-5 let. Sladkovodní perly jsou nesmírně populární, neboť jsou velmi kvalitní a přitom cenově dostupné. Jejich neopakovatelné kouzlo je zapříčiněno tím, že odrážejí světlo a díky tomu hrají doslova všemi barvami. Perly jsou symbolem čistoty a duchovní cesty.


A jak se k perlám chovat, aby zůstaly stále lesklé? 
Je to jednoduché! Perly odnímají vlhkost z kůže, proto nosíte-li často své perly, udržují si svůj přirozený lesk. Pokud chcete perly očistit, nejlépe je použít pouze vlhký hadřík. Perlám naopak bere lesk parfémování, lak na vlasy i kontakt s kosmetikou. Proto by se perly měly nosit až půl hodiny po nalíčení. Perlám škodí také kontakt s jinými šperky (zlatými, či stříbrnými řetízky), které perly mohou poškrábat. Dále pro perly nejsou vhodné příliš vysoké teploty. Pokud si své perly budete správně hýčkat, mnohonásobně Vám to vrátí a rozzáří Vás jako nejcennější šperk světa.
Veškeré zboží je přírodního charakteru a tudíž nelze zaručit absolutní symetričnost, barevnost a mozaiku. Ze stejného důvodu jsou veškeré uvedené fotografie pouze ilustrativní.

Opravdový popis - produkt jsme měly v ruce, přeměřily a zkontrolovaly.

Rozměry33bdcaab-e3c2-449a-b654-083995eb6cda
HmotnostSet PT