Oblíbené (0)
MĚNA
Volejte, rády Vám poradíme
734 622 002 
saty@blankastraka.cz
0 ks

Jak vybrat šaty pro plnoštíhlé dámy? II.

Showroom a spokojená zákaznice

Jak si vybrat šaty pro plnoštíhlé (plus size nebo XXL), aby dokonale ladily s vaší postavou? II. část


Vytvoření dokonalého šatníku je celé o výběru šatů, které vám skvěle sednou. Bez ohledu na tvar vaší postavy nebo tón pleti budete vždy skvěle vypadat především v oblečení vyrobeném z trvanlivých materiálů, jež je ušito přesně pro vaše míry, ať už jde od džíny, oblek nebo právě o šaty.

 Některé ženy se přesto cítí nejlépe v oblečení, které si sami vyberou, a to platí zejména u šatů.  Vypadat báječně znamená oblékat se pod typu postavy a upozornit na partie, ve kterých se konkrétní žena cítí jistě a sebevědomě.

Druhá část našeho průvodce pomůže každé plnoštíhlé ženě najít nejlepší šaty pro její typ postavy a styl.

 

 

Denní šaty (rovné nebo také straight)

Jednoduše řečeno – jde většinou o krátké šaty, většinou na ramínkách (a často bez rukávů) s čistými, jednoduchými liniemi. Straight šaty by měly volně viset na těle bez nějakého konkrétního střihu.

 

 

Šaty s korzetem

Korzetové šaty připomínající oděvy ze 17. a 18. století kdy obsahovaly díl, který obepínal trup.

Tyto „korzety“ mohou nebo nemusí být kostěné nebo tvarované tak, aby zdůrazňovaly pas, a obvykle mají na zadní straně ozdobnější část.

Korzet a / nebo krajka jsou strukturovány tak, aby se panel v pase přitlačil, zatlačil na poprsí a uvolnil se v bocích, čímž vytvořil přehnaný tvar přesýpacích hodin.

Tento styl oblékání vizuálně vylepšuje ženské linie a je vhodný pro jakýkoli typ postavy. Vytváří však přehnaný tvar přesýpacích hodin (díky tlaku na poprsí a uvolnění v bocích).

  

Šaty bez ramínek

Šaty bez ramínek jsou navrženy tak, aby předvedly váš dekolt a mají rukávy, které obepínají ramena. Výsledný dojem zvyšuje váhu horní poloviny těla, díky čemuž jsou šaty bez ramínek skvělé pro ženy, jejichž ramena jsou užší než jejich boky. Zajímavou kombinací jsou šaty bez ramínek s šaty ve tvaru písmene A, které vytvářejí efekt přesýpacích hodin pro ženy s obdélníkovým tvarem těla.

 

 

Co je třeba vzít v úvahu při výběru šatů na svou postavu? Po střihu šatů je to především jejich barva a příležitost.

To, že jste pro sebe našla ideální střih šatů, ještě neznamená, že je rozhodnuto. Výběr šatů pro plnoštíhlé dámy je také o nalezení lichotivého odstínu a přizpůsobení oblečení příležitosti.

 

Jakou zvolit barvu

Přemýšlela jste někdy, proč černá barva lichotí téměř všem? Je to proto, že tmavé barvy zlehčují a vyrovnávají partie těla. Především právě černá barva je neutrální, takže není v rozporu s tónem vaší pokožky. To samozřejmě neznamená, že by se plnoštíhlé dámy měly barvám vyhýbat! Využitím jasnějších a živějších barev je skvělá cesta, jak zdůraznit vaše přednosti. Kombinace světlých a tmavých tónů vytvoří také zajímavý efekt. Je vaše postava ve tvaru jablka a jste fanouškem žluté barvy? Zkuste citronové šaty v A tvaru a k nim fialový opasek. Tmavá barva opasku a jeho štíhlý vzhled, z nedůrazní pas a udělají trup delším.

 

Showroom a spokojená zákaznice

Přijeďte k nám do Ústí nad Labem na privátní zkoušení šatů

Nejste si jistá, kterou velikost šatů zvolit, nebo chcete vidět, jak Vám padnou na těle? Navštivte nás a vše si u nás v klidu vyzkoušejte! Objednejte si svůj termín v našem showroomu v Ústí nad Labem a přijeďte na privátní zkoušení šatů. Děčín, Teplice, Litoměřice, Roudnice nad Labem, Most, Chomutov nebo Česká Lípa. To vše jsou města, ze kterých to k nám máte kousek. V čem jsme jiní než ostatní? V osobitém přístupu, který dnes tak chybí.  U nás máte pohodlí na dosah. Je pro Vás zkoušení v přeplněných obchodech nepříjemné? Nebudete muset vůbec nic - jen přijít!