Oblíbené (0)
MĚNA
Volejte, rády Vám poradíme
734 622 002 
saty@blankastraka.cz
0 ks

Romance podzimních dnů

Je to tu. Podzimní melancholie, ranní mlhy, sychravo a lehce posmutnělá atmosféra právě spadaného listí. Přichází první mrazíky a potřeba se zahalit. Podzim ale nerovná se nuda.

Není třeba se oblékat do nevkusných modelů, jen abychom měly pocit, že je nám teplo a že na nás mráz nemůže. Podzimní melancholie může být hřejivá a může ve své nadčasovosti a individualitě podtrhovat ženskost. Je na čase vyrazit a vyzbrojit se ženskou elegancí.

Jak se oblékat v zimě a na podzim?

V našich životech i denních bitvách hrají barvy důležitou roli. Velmi nás ovlivňují, a proto je třeba tento atribut využít v náš prospěch, abychom se cítily svěže a elegantně. Letošní barvy podzimu a zimy jsou především modrá, kobaltová, pastelová modrá a růžová (která však nepůsobí příliš dospěle).

Modrá barva vzbuzuje důvěryhodnost a je to barva úspěšných. Veškeré odstíny modré společně s indigovou, která je novou neutrální novinkou, pomohou vaší vyrovnanosti. V kombinaci s černou barvou vytvoří neotřelý, nadčasový, podzimní outfit. S modrou si také skvěle rozumí dominantní červená v rajčatovém tónu.

Šaty Lady V London Tea

Vyzkoušejte oblečení tón v tónu

Ostatní podzimní barvy, od hnědých a zelenkavých tónů po bordo, evokují barevnost spadaného listí. Pokud bychom chtěly něco decentního, je spousta tónů a podtónů barvy šedé a béžové. Nejvíce oblíbenou je taupe (krtčí šedá), která se dá kombinovat se všemi barvami.

Šaty Voodoo Vixen Dita 

Trendem je monochromatické oblečení, tedy oblečení tón v tónu, které vaši siluetu dokáže prodloužit o několik centimetrů. S oblečením v tomto stylu budete vypadat nadčasově a vyrovnaně. Trend tón v tónu totiž navozuje pocit větší světlosti a křehkosti barev a na každé z nás září. Není od věci využít tohoto psychologického efektu při pracovních či soukromých schůzkách.

Vsaďte na květiny a zemité tóny

V posledních několika letech je k nám zima shovívavá, a tak podzimní a zimní šaty nemusí být ze silných úpletových materiálů, i když úplet hraje stále prim. Dalším letošním podzimním trendem jsou šaty a barvy, které připomínají potahové závěsy a látky.

Šaty Lady V London Lyra Evening Rose tak mohou být tím pravým, co si obléknete. Nikoho nenechá na pochybách spojení těchto podzimních šatů v zemitých tónech se zimním kabátem a kozačkami ve stejné barvě.

Retro šaty Lindy Bop Tonya

Nezapomeňte na teplé punčochy

Nemůžeme zapomenout na punčochy, které jsou pro dokonalost stejně důležité. Vybíráme podle toho, jaké šaty na podzim volíme. K nízkým botám a úpletovým šatům jsou vhodnější teplejší punčochy v barvě ladící s ostatním oblečením. Ke kozačkám volíme spíše lehčí punčochy, které pak působí více žensky.

Retro šaty Collectif Ivy

Nešťastné by také bylo zvolit šaty s krátkým rukávem a teplými punčochami. Outfit by působil nevyváženě. Kolem a kolem lze říci, že silonky oblékáme ke kozačkám a kratším šatům, naopak delší šaty snesou teplejší punčochy a nízkou obuv.

A pár tipů nakonec

  • Podzimní květované šaty jsou letošním „must have“, tedy nezbytností
  • Modrá barva evokuje v lidech individualitu a sebevědomí
  • Oblečení tón v tónu působí jasně, podtrhuje ženskost a křehkost
  • Vrstvení je nezbytnost letošní zimy – nebojte se kombinovat
  • Materiálem podzimu a zimy je především samet
  • Punčochy vybírejte podle délky šatů, kabátu a výšky bot

Probuďte v sobě bohyni. Podzimní a zimní móda je hravá a ženská.

Těším se zase příště.