Oblíbené (0)
MĚNA
Volejte, rády Vám poradíme
734 622 002 
saty@blankastraka.cz
0 ks

Tyrkysové náušnice Taba

845-PT
Litujeme, tento produkt již není dostupný.

Krásné a přitom tak jednoduché! Využijte sílu náušnic TABA z umělého tyrkysu. Za nás jsou náušnice perfektní volbou, která se Vám osvědčí každý den. Už neváhejte a udělejte si radost právě teď ;-).
 
PARAMETRY
Velikost kamene: cca 17 x 14 x 11 mm
Délka náušnice: cca 4 cm (s afroháčky)
Váha: cca 5 g (pár)

Tyrkys, výroba umělého tyrkysu 
Tyrkys je polodrahokam, druhotný minerál vznikající hydrotermální přeměnou. Jeho cena je cca 40 – 80.000 Kč za kilogram v závislosti na kvalitě a barvě. Umělý tyrkys je zpracováván formou barvení hornin (např. Tyrkenit) a přidáváním organických lepidel (čímž vzniká typická struktura). Vše je následně pečlivě lisováno a leštěno. Díky tomuto postupu si můžete užívat krásy tyrkysu za přijatelnou cenu. Výsledek je tak kvalitní, že je na první pohled k nerozeznání. I proto je většinou umělý tyrkys v obchodech nabízen jako tyrkys pravý. Hlavní zaujetí pro tyrkys vychází z modré barvy tohoto kamene. Tyrkysová (modro-zelená) barva je jedna z nejoblíbenějších barev ve světě módy a šperků.
Veškeré zboží je přírodního charakteru a tudíž nelze zaručit absolutní symetričnost, barevnost a mozaiku. Ze stejného důvodu jsou veškeré uvedené fotografie pouze ilustrativní.

Opravdový popis - produkt jsme měly v ruce, přeměřily a zkontrolovaly.

Rozměry33bdcaab-e3c2-449a-b654-083995eb6cda
HmotnostNáušnice PT