Oblíbené (0)
MĚNA
Volejte, rády Vám poradíme
734 622 002 
saty@blankastraka.cz
0 ks

Začněte veslovat jako já!

 

Ahoj,

sport byl už odmala nedílnou součástí mého života a nedávno jsem objevila kouzlo veslování. Krásné prostředí kolem vody (u nás Labe), správná parta, která ti přivede do cesty přátele na celý život, pohyb na čerstvém vzduchu, zážitky plné emocí a samozřejmě taky dřina - to je veslování. My už veslujeme celá rodina, tak se přidej taky.

 

Oddíl veslování Český veslařský klub Ústí nad Labem pořádá nábor chlapců a dívek ve věku od 9 do 16 let. Dále je pořádán nábor nových členů do rekreačního veslování pro zájemce ve věku od 18 do 99 let. Přijít můžete každé úterý nebo čtvrtek od 16:30 hod. do veslařské loděnice ve Vaňově – Pražská 64/43 (mapa loděnice). 

Před první návštěvou klubu doporučuji nejprve kontaktovat trenéry a dohodnout si termín první návštěvy.

 

Těšíme se na Vás.


Kontakt:

ČVK Ústí (rok založení 1923)
Jan Přibyl (předseda oddílu a trenér)
tel.: 777 564 085
e-mail: vkul@centrum.cz
https://www.cvkusti.cz

 

Ing. Pavel Sochůrek (šéftrenér)

tel.: 739 546 567

 

Lukáš Pavlovský (trenér)
tel.: 725 082 081

 

- Veslování je krásný sport, podívejte se na video. 

 

- Proč začít veslovat?
Veslování je tradiční olympijský sport, který rozvíjí jak individuální zdatnost, tak i smysl pro kolektiv. Můžeš si vybrat mezi jízdou na skifu, kde vesluješ sám za sebe, nebo veslování ve větších posádkách a užívat si kolektivu.
Veslování není jen trénování na vodě, ale jde o komplexní rozvoj všech dovedností – běh, kolo, lyžování, plavání atd.

Veslovat se dá od deseti let až do pozdního věku. 

  

- Veslováním ke zlepšení fyzické kondice
Veslování jako jeden z mála sportů rozvíjí rychlost, sílu i vytrvalost. Výhodu je i to, že se rovnoměrně zatěžují všechny svalové skupiny a nedochází ke špatnému držení těla. Při veslování se výrazně zlepšuje činnost srdce, prokrvení organismu a jeho výdrž. Ve veslování se dbá na individuální vývoj jedince, rozvíjí se jeho všestrannost. 

 

 

- Veslování jako sport bez hranic
Veslovat se dá kdekoliv, kde teče řeka, kde je rybník nebo jezero. Nezaleží na tom, zda jste hubení a malí, nebo vysocí a svalnatí. Ve veslování je i kategorie lehkých vah, která tento problém řeší.

 

- Veslování jako sport vzdělaných lidí
Veslování je prestižní univerzitní sport v západní Evropě a USA, mnoho českých veslařů studuje v Evropě a USA díky sportovním stipendiím.

 

- Veslování je úspěšný sport
Veslování je tradiční a na světových soutěžích velmi úspěšný sport. Téměř na každých olympijských hrách veslování vybojuje medaili. Mezi nejúspěšnější veslaře poslední doby patří zejména Mirka Topinková – Knapková – olympijská vítězka z Londýna nebo Ondřej Synek – mnohonásobný mistr světa a olympijský medailista.

 

- Kdy a kam přijít? (mapa loděnice)
Přijít můžeš každé úterý nebo čtvrtek od 16:30 hod. do veslařské loděnice ve Vaňově – Pražská 64/43. Autobus č. 15 – zastávka Pražská. V areálu naší loděnice je možné snadno zaparkovat. 

 

Obdarujte své milované dárkovým poukazem na nákup do našeho obchodu.