Oblíbené (0)
MĚNA
Volejte, rády Vám poradíme
734 622 002 
saty@blankastraka.cz
0 ks

Dámská společenská psaníčka. Historie a současnost.

Psaníčka pro dámy se stala módním doplňkem v 18. století, kdy začaly být populární tzv. „přenosné stolky“ (anglicky: writing desk), což byly speciálně navržené krabičky nebo tašky s plochou deskou, kde si ženy mohly sednout a psát dopisy, deníky a další dokumenty. Tyto stolky byly často vyrobeny z dřeva a měly výklopný víko, pod kterým byly úložné prostory pro inkoust, pero a papír.

Dámská společenská psaníčka. Historie a současnost.

 

Jak to s psaníčky pro dámy začalo?

Původně psaníčka nebyla určena k nošení, ale spíše k použití doma. Avšak postupem času se začala objevovat potřeba psaníčka, které by bylo možné snadno přenášet. Tak vznikly psaníčka, která se dala sklopit a umístit do kabelky či tašky.

 

Psaníčka se stala velmi populárními v 19. století, kdy se dámy stávaly čím dál více nezávislými a mobilními. Psaníčka se stala symboly nejen elegance, ale i společenského postavení a představovala jakousi vizitku majitelky.

 

V průběhu 20. století se psaníčka stále více stala módním doplňkem, který se používal především k společenským příležitostem. V současné době jsou psaníčka spíše výjimečným doplňkem, který se používá k vyjádření stylu a elegance. Vyrábějí se z různých materiálů, jako je kůže, satén, samet, ale také ze syntetických materiálů, a nabízejí se v různých tvarech, velikostech a barvách. 

Využití dámských společenských psaníček v dnešní módě

Psaníčko je nádherný a užitečný doplněk, který může žena nosit na různé společenské události. Na svatbě si ho může vzít jako dokonalý doplněk k elegantnímu šatům. Na plesy a večírky zase skvěle doplní elegantní dlouhé nebo krátké šaty. Pokud máte na sobě dámský kalhotový kostým, psaníčko bude také vypadat velmi stylově.

 

Tento módní doplněk bývá často zdoben kameny nebo korálky, což dodává ženskému outfitu punc elegance a šarmu. Pokud vám nevyhovují psaníčka s kameny, můžete si vybrat klasické měkké psaníčko z koženky s klopou, které vypadá velmi decentně a přesto vkusně. Psaníčko může být také skvělým dárkem pro kamarádku, která se chystá na společenskou událost. Rozhodně oceníte, jak tento módní doplněk dokáže zpříjemnit a ozvláštnit váš outfit na společenské akci.

 

Kromě společenských událostí jako jsou svatby, plesy a večírky, je psaníčko skvělým doplňkem i pro volný čas do města, na kavárnu nebo pro procházky. Stylové a praktické psaníčko dokáže elegantně doplnit váš outfit pro každou příležitost.

 

Výběr barvy psaníčka může být pro mnoho žen náročným rozhodováním. V současné době jsou populární klasické barvy jako je černá, ale také pastelové barvy, zejména pudrová a růžová. Červené psaníčko pak může být výrazným doplňkem a zároveň symbolizovat vášeň a sebevědomí. Nicméně, výběr barvy by měl být v souladu s celkovým outfitem a podtrhnout jeho eleganci a styl.

 

A nakonec, psaníčko může být také krásným a elegantním dárkem pro kamarádku nebo blízkou osobu. Při výběru psaníčka jako dárku můžete zohlednit oblíbenou barvu, styl a materiál, který by se líbil vaší kamarádce.

 

 

Showroom a spokojená zákaznice

 

 

Nakonec krátký souhrn a základní dělení dámských psaníček podle příležitosti:

 

1. Psaníčka pro společenské akce

 

2. Společenská psaníčka na svatby - pro nevěstu i hosty


- psaníčko může být doplňkem svatebního šatu nevěsty
- vhodným dárkem pro družičky nebo svatební hosty

 

3. Psaníčka na plesy


- skvělý doplněk k plesovým šatům
- může být vyrobeno ze speciálních materiálů, jako je například samet

 

4.Psaníčka na večírky


- klasické i extravagantní modely
- lze je kombinovat s koktejlovými šaty

 

5. Psaníčka do města a na procházky


- skvělý doplněk každodenního outfitu
- vhodné pro návštěvu kaváren nebo procházky po městě