Oblíbené (0)
MĚNA
Volejte, rády Vám poradíme
734 622 002 
saty@blankastraka.cz
0 ks

Šaty do tanečních pro rok 2023

S příchodem září a října se otevírají dveře k novým tanečním kurzům a k akcím se společenskými tanci. Jedním z klíčových aspektů je správná volba šatů, které vám nejen umožní pohodlně se pohybovat na parketě, ale také vám dodají sebevědomí. Podívejme se společně na různé druhy šatů vhodných do tanečních.

Šaty do tanečních

Šaty pro standardní společenské tance:

Pro taneční styly jako je valčík, tango nebo foxtrot, se hodí elegantní a sofistikované šaty. Dámské šaty s třpytkami nebo decentními ozdobami mohou přilákat pozornost na parketě. Důležité je, aby šaty zvýraznily vaši postavu a umožnily pohyb v rámci tančených kroků.

 

Swingové taneční šaty:

Swingové tance jako je charleston, lindy hop nebo jazz steps si žádají lehčí a vzdušné šaty. Dámské šaty s rozšířenou sukní umožňují svobodný pohyb nohou a vytvářejí nádherný efekt při zákrutech. Barvy mohou být veselé a hravé, aby ladily s energií swingu.

 

Šaty pro latinskoamerické tance:

Tance jako samba, cha-cha-cha nebo rumba jsou plné energie a vášně. Pro tyto tance mohou být vhodné šaty, které zdůrazní vaši smyslnost a zvýrazní dynamiku pohybů. Krátké šaty s lehkým rozkročením umožní hravé a ostré pohyby nohou.

 

Taneční šaty pro páry:

Pokud tančíte s partnerem, koordinace stylů a barev je klíčová. Dámské šaty mohou ladit s barvou partnerova oděvu, ať už jde o kravatu nebo košili. Harmonie mezi partnery vytváří vizuálně působivý dojem.

 

Pohodlnost a materiál:

Nejen vzhled, ale také pohodlí je důležité. Vybírejte šaty vyrobené z elastických materiálů, které se dobře přizpůsobí vašemu tělu a neomezují pohyb. Rovněž zohledněte délku šatů vzhledem k tanečním pohybům.

 

Lněné šaty pro letní dny

Volba barev:

Barvy šatů mohou ovlivnit celkový dojem. Vhodný výběr barev může zvýraznit vaši pleť, vlasy a oči. Pamatujte, že světlejší barvy mohou zdůraznit pohyb, zatímco tmavší barvy mohou tvarovat postavu.

 

Doplňky a obuv:

Kromě samotných šatů si dejte pozor také na výběr obuvi. Pohodlné taneční boty s podporou nohy a kloubů jsou nezbytné. Zvolte také jednoduché a lehké doplňky, které se nezamotávají nebo neomezují pohyb.

 

Závěr:

Výběr správných šatů do tanečních může přispět k vašemu sebevědomí a celkovému zážitku z tance. Zohledněte specifika jednotlivých tanečních stylů a přizpůsobte svůj outfit tak, aby podpořil vaše pohyby na tanečním parketu. A nezapomeňte, že tanečníkem se stáváte celým tělem i duší!

 

Náš článek se nezmiňoval o vhodnosti dlouhých nebo delších šatů do tanečních. Sledujte náš blog, protože právě v příštím článku se dozvíte více ;)